GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11554277
*
nr 1155 4277
VASE
ceramics, Japan, Kutani signerad, ca 1880, height: 31 cm,
keramik, Japan, Kutani signerad, ca 1880, höjd: 31 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 15 2018
at 18:56:13
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/1 21:28:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk keramik kutani signerad vas
-
7387 SCULPTURE
i from av vaser, Spain, glazed stoneware clay. Hei..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
13 maj at 19:50
-
6245 VASES
+ candlestick, 3 pcs, Bertil Vallien & Ulrica Hydm..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:31
*
VASE
nr 1155 4277
VASE
ceramics, Japan, Kutani signerad, ca 1880, height: 31 cm,
keramik, Japan, Kutani signerad, ca 1880, höjd: 31 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday January 15 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/1 21:28:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk keramik kutani signerad vas
-
7387 SCULPTURE
i from av vaser, Spain, glazed stoneware clay. Hei..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
13 maj at 19:50 -
6245 VASES
+ candlestick, 3 pcs, Bertil Vallien & Ulrica Hydm..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:31