Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 11554277



*

nr 1155 4277


VASE

ceramics, Japan, Kutani signerad, ca 1880, height: 31 cm,


keramik, Japan, Kutani signerad, ca 1880, höjd: 31 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 15 2018
at 18:56:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/1 21:28:27 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk keramik kutani signerad vas
  • 7387 SCULPTURE
    i from av vaser, Spain, glazed stoneware clay. Hei..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    13 maj at 19:50
  • 6245 VASES
    + candlestick, 3 pcs, Bertil Vallien & Ulrica Hydm..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    13 maj at 18:31




Ladda ner broschyr